خبر
خبر
آماده‌باش کامل نیروهای امدادی سازمان آتش نشانی

 آماده‌باش کامل نیروهای امدادی  سازمان آتش نشانی

رضا یزدی اظهار داشت: همزمان با شروع ماه محرم و برپایی مجالس عزاداری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)،که در این ایام مساجد، حسینیه‌ها و تکایا، مملو از عاشقان سردار کربلا است تاکید کردند مراقبت از بروز هر نوع حادثه‌ای در اماکن پرجمعیت ضرورت دارد.لذاضمن تشکراز مسئولین محترم برگزاری عزاداری تقاضا نمودند به نکات ایمنی اعلامی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی که طبق سنوات قبل در نظر داردمساجد و حسینیه‌های ساوه را مورد بازدید ایمنی قرار دهد و دستورالعمل‌های ایمنی را برای مکان های فوق بخصوص محل طبخ غذای آن‌ها یاد آوری نمایند اهتمام ویژه داشته باشند.

یزدی همچنین بیان کرد: از عزاداران تقاضا داریم در صورت مشاهده تردد خودروهای امدادی همچون همیشه همکاری لازم را داشته و راه را برای خودروها باز کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد پارکینگ‌های خانه را به حسینیه تبدیل می‌کنند و از آن جایی که اطلاعات این افراد در دست نیست اگر اطلاعات را در اختیار آتش‌نشانی قرار دهند در اولین فرصت مشاوره‌های لازم به آن‌ها ارائه خواهیم کرد.

یزدی با بیان اینکه انجام عملیات نجات و اطفا حریق در طبقات زیرزمین با مشکلاتی مواجه است، گفت: پیشنهاد می‌کنیم که تا حد امکان مراسم در طبقات زیرزمین، به خصوص در منفی یک به پایین برگزار نشود و اگر هم قرار است مراسم برگزار شود راه‌های خروج باید متناسب با جمعیت باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عمده مراسم‌ عزاداری در ساعات پایانی شب و تاریکی هوا برگزار می‌شود و پوشش عزاداران نیز تیره و مشکی رنگ است، لازم است رانندگان توجه بیشتری به مسیر مقابل خود به خصوص عابران پیاده داشته باشند.

یزدی ادامه داد: لازم است که محل پخت غذا از محل برگزاری عزاداری فاصله لازم را داشته باشد (حداقل باید شش متر فاصله داشته باشند) و سیلندرهای گاز حتما باید در محیطی امن و مناسب نگهداری کنند و تهویه مناسب داشته باشد.حتما سیلندرها باید به صورت ایستاده نگهداری شود و شیرهایشان بسته باشد، ضمنادر آشپزخانه‌ها نیز باید کپسول‌ اطفا حریق تعبیه شود.

یزدی گفت: کارشناسان این سازمان علاوه بر سرکشی و بازدید از اکثر اماکن مذهبی، برای پیشگیری از هر نوع حادثه احتمالی، توصیه‌های ایمنی را برای تامین سلامت شهروندان عزادار صادر نموده که توجه ویژه به این توصیه‌ها می‌تواند محیط امنی را برای شهروندان فراهم کند تا با آسودگی خاطر به استقبال این ایام سوگواری بروند.

وی افزود: درجلسه ای که با حضور نمایندگان هیأت‌های مذهبی شهرساوه برگزار شد، مسئول آموزش، پیشگیری و ایمنی سازمان آتش نشانی  دستورالعمل ونکات ایمنی را به کلیه هیات مذهبی توضیح دادندتا با رعایت این نکات امسال نیز همانندسال‌های گذشته،تمام اماکن مذهبی و تکایا مراسمات خود رابدون حادثه سپری کنند.

Average :  0 |  Submitted :  0

Tags

    6.1.7.0
    V6.1.7.0