سه‌شنبه, 7 بهمن 1399
با مشارکت شهرداری و اداره برق؛
عملیات ساماندهی و اصلاح پیاده راه امام (ره) ساوه آغاز شد
عملیات اجرایی اصلاح و ساماندهی پیاده راه امام (ره) در گام نخست با همکاری شهرداری و اداره برق جهت جابجایی شبکه هوایی، حذف پایه های برق و اجرای شبکه زمینی در این محل آغاز شد.
براساس این گزارش، حذف شبکه هوایی برق در پیاده راه امام (ره) به منظور رفع موانع، افزایش زیبایی بصری و منظر شهری در این محل انجام خواهد گرفت و تمامی هزینه های اجرای آن بطور مشترک، توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر و اداره برق تامین و اجرایی می گردد.
مهندس سید مهدی حسینی شهردار ساوه در جلسه مشترک مدیران شهری و اداره برق که جهت آغاز عملیات اجرایی ساماندهی پیاده راه امام (ره) برگزار شد، گفت: پس از بررسی و ارائه نظرات مختلف توسط مسئولان ذیربط شهرستان در خصوص پیاده راه امام (ره)  در نهایت مقرر گردید که این محل توسط شهرداری اصلاح و ساماندهی شود.
وی با بیان اینکه توجه به تامین زیرساخت‌های حرکت پیاده در شهر نیاز حیاتی شهروندان است، افزود: در دنیای پیشرفته امروزی در فضاهای شهری بیشتر از خودروها،  انسان‌ها و عابران پیاده مورد توجه قرار گرفته اند بطوری که  در برخی کشورها فضاهای شهری روز به روز بیشتر از خودروها خالی شده و به عابران پیاده اختصاص داده می‌شود.
وی تصریح کرد: گسترش فضاهای پیاده، نه تنها سیمای کالبدی شهرها را عوض می کند، بلکه تغییرات نوینی در کیفیت زندگی شهری و رفتار اجتماعی و فرهنگ مردم به وجود آورده است.
مهندس حسینی اظهار داشت: احداث پیاده راه امام (ره) یکی از اقدامات خوب دوره گذشته مدیریت شهری ساوه بود اما به دلیل عدم آماده سازی زیرساخت های لازم با نواقصی همراه بود و به همین دلیل با انتقاداتی همراه شد.
وی ادامه داد: عملیات اصلاح این پروژه در تکمیل زحمات دوره گذشته با آماده سازی زیرساخت ها انجام خواهد شد که یکی از اقدامات اساسی شهرداری در این محل احداث کانال هدایت آبهای سطحی بود که به عنوان ستون فقرات هدایت آب های سطحی مرکز شهر در پیاده راه اجرا شد.
شهردار ساوه با بیان اینکه جمع آوری شبکه هوایی و اجرای شبکه زمینی برق نیز یکی دیگر از این اقدامات زیرساختی جهت ساماندهی پیاده راه خواهد بود، افزود: عملیات اصلاح پیاده امام  راه (ره) باید موجب ایجاد جذابیت و فضای اجتماعی مناسب باشد  تا مردم در این مکان تغییر احساس کنند.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0