خبر
یوسفیان: به دنبال راهکار قانونی برای رفع مشکل املاک قولنامه ای ساوه هستیم

یوسفیان:  به دنبال راهکار قانونی برای رفع مشکل املاک قولنامه ای ساوه هستیم

شهردار ساوه گفت: با حمایت دستگاه محترم قضایی و یافتن راهکار قانونی به دنبال رفع مشکل املاک قولنامه ای در این شهر هستیم.

به گزارش نارستان،  دکتر یوسفیان در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیان داشت: از بدو شروع بکار بنده با اعتماد منتخبان شما مردم عزیز در شورای اسلامی شهر سعی کرده ایم طی این 9 ماه در چهارچوب قانون به وظایف خدمتگزاری مشغول باشیم.

وی ادامه داد: از شروع بکار بنده 1332 نفر نیروی انسانی در شهرداری ساوه مشغول به کار بودند که با درایت هم افزایی، هم اندیشی همکاران و شورای معاونین، تعداد 58 نفر تعدیل قانونی و بازنشسته شدند که توانستیم این نیروها را 1274 نفر تعدیل کنیم که هزینه یکساله هر فرد رقم قابل ملاحظه ای خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین در موضوع اداری با بحث تفویض اختیارات سعی کردیم مناطق شهرداری را تقویت کرده و با کاهش بروکراسی اداری خدمت رسانی به مردم که همان سهامداران اصلی شهر هستند را با انجام در مناطق آسانتر کنیم.

وی با بیان اینکه بحث ایجاد نواحی هم در برنامه شهرداری است، افزود: ساوه به دلایل شرایط خاصی که دارد و نه تنها دومین شهر بزرگ استان مرکزی است بلکه به دلیل به دلیل شغل و صنعت  از اقصی نقاط کشور به این شهرستان مهاجرت می کنند و این امر موجب گردیده که در حواشی شهر آن بیش از 20 محله غیر رسمی شکل گرفته است.

دکتر یوسفیان تصریح کرد:  این یکی از مهمترین موضوعات ساوه است که در ردیف اداری باید به آن بپردازیم وبا همکاری و حمایت دادستان و رئیس دادگستری  به دنبال راهکار قانونی برای رفع  موضوع املاک قولنامه هستیم.

 وی یادآور شد: هم اینک بیش از 500 پرونده با رای تخریب در ساوه وجود دارد  که حدود 200 رای تخریب آن مربوط به ساختمان های انبوه است که قابل تخریب و اجرای حکم نیست و در حال حاضر به مشکلی در شهر تبدیل شده است و با تعامل دستگاه محترم قضایی به دنبال حل این مهم هم هستیم.

وی اظهار داشت: موضوعات مهم مطالعاتی شهر با حمایت شورای اسلامی شهر، حجت الاسلام سبزی نماینده محترم، مهندس الیاسی فرماندار و اعضای کمیته انطباق شکل گرفته  و مطالعات مهمی برای اولین بار در شهر مانند بحث مشاور طرح جامع آب های سطحی ، شناسایی بازآفرینی شهری و طرح تفصیلی و جامع شهر ساوه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه  سند توسعه هر شهر طرح تفصیلی و جامع آن شهر است، افزود: خوشبختانه عکس های هوایی از پهنه شهر در حال تبدیل شدن به نقشه های دقیق جهت شناسایی کاربری های عمومی، شوارع، معابر و ... است تا ماموریت های طرح جامع و تفضیلی را در ساوه یکبار برای همیشه تعیین تکلیف کنیم.

دکتر یوسفیان: سهم ساوه در دریافت ارزش افزوده یک پنجم اراک است

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما در ساوه از سهم آلاینده ها هیچ بهره ای نمی بریم چون  سال گذشته حدود 200 میلیارد تومان وصولی ارزش افزوده داشته ایم این درحالی است که مرکز استان (اراک) بیش از 1000 میلیارد تومان ارزش افزوده دریافت کرده است.

وی ادامه داد:  آقای سبزی نماینده محترم هم بارها تاکید کردند که اگر معیار ملاک توزیع ارزش افزوده جمعیت است پس چرا  اراک که 2 یا 3 برابر جمعت ساوه را دارد باید این رقم را دریافت کند  در صورتی که ما در ساوه به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان یک پنجم شهر اراک ارزش افزوده می گیریم.

شهردار ساوه یادآور شد: در چند ماه گذشته 150 میلیارد تومان خرج ساوه کرده ایم که ماهانه 25 میلیارد تومان آن سهم 12 پیمان های پسماند، فضای سبز و نگهبانان و .. شهر بوده  و از همین تریبون عرض می کنیم که شرمنده همه کارگران زحمتکش شهرداری یوسفیان است چون آنچه مزد زحمات آنان در سرما و گرما بوده است را نتوانسته ایم، به خوبی پرداخت کنیم و شرمنده شما و خانواده تان هستم هر چند داریم برای رفع آن تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه امسال  57 و 4 دهم درصد افزایش بدون منابع دستمزد کارگران مشکلاتی را برای پیمان های ما و شهرداری های کشور ایجاد کرد، تصریح کرد: ما ماهانه 35 تا 40 میلیارد تومان  در قالب  پیمان ها، پروژه های عمرانی و نگهداری شهر و ...  خرج شهر می کنیم.

دکتر یوسفیان افزود: در روز اول فعالیت بنده خواست مردم عزیز و مسوولان، تعیین تکیلف پروژه های نیمه تمام شهر بود مانند ساختمان شهرداری که از سال 90 تعطیل بود، استخر بانوان شروع شد، پردیس سینمایی، کمربندی 17 کیلومتری شرق هم مباحث حقوقی دارد و در حال انجام است و به بحث عملیات عمرانی آن که طی این نه ماه 5 پل این کمربندی ساخته شده است.

وی با بیان اینکه هر جا پروژه عمرانی بلاتکلیف، معلق و معطل بود ما شروع کردیم، یادآور شد:  اخیرا هم با دوستان نظارتی و قضایی بحث ساماندهی فاضلاب رودابان و سید جمال را شروع کردیم که متاسفانه چندین سال است کشت می شود و آب این فاضلاب  تبدیل به علوفه و تغذیه دام و گوشت آن سر سفره مردم می آید.

دکتر یوسفیان ادامه داد: این پروژه نیز با پیش بینی بیش از 10 میلیارد تومان توسط شهرداری به زودی شروع می شود و بنده  تقدیر می کنم از دستگاه قضایی، فرماندار محترم که دارند کمک می کنند که این معضل چند ساله ساوه حل  شود.

وی گفت: دوستان این کارها به همت فرزندان شما و حمایت و تلاش مسئولان استانی و شهرستانی در حال انجام است و خوشبختانه فضای وحدت و همدلی  در این اقدامات حاکم است.

وی به خرید 50 دستگاه  اتوبوس نیز اشاره کرد و اظهار داشت: 11 سال بود که ساوه یک دستگاه اتوبوس یارانه ای ندیده است و قیمت هر دستگاه از این اتوبوس های یارانه ای پنج میلیارد تومان است که امروز با همت دولت خدمتگزار سیزدهم و در راس آن  رئیس جمهور محبوب یک هزار دستگاه آن رونمایی شدند  که 6 دستگاه آن سهم ساوه  است .

وی با بیان اینکه سهم ساوه با خرید این اتوبوس های یارانه ای 200 میلیارد تومان است، تصریح کرد:  برای تهیه سهم شهرداری با مشکلات زیادی همراه بودیم بطوری مجبور شدیم مبلغ 35 میلیارد تومان از چند نفر از شهروندان قرض بگیریم که بنده تشکر می کنم ازشخص آقای استاندار مرکزی و کسانی که به شهرداری اعتماد کردند و دست شهرداری را در آن شرایط سخت  گرفتند.

وی خاطرنشان ساخت: بنده معتقدم که مصادیق مشارکت یعنی این کار بزرگ این عزیزان و امیداوریم که این اتوبوس ها به زودی تحویل در چرخه خدمت به مردم قرار گیرند.

دکتر یوسفیان ابراز داشت: بیش از سه سال بود که یک کیلوگرم قیر یارانه ای به ساوه نیامده بود اما تا امروز یک هزار و 14 تن قیر یارانه ای دریافت کرده ایم و 36 محله ، معبر و گذر در حاشیه شهر آسفالت  شده و 2 کارخانه آسفالت و 22 دستگاه سبک و سنگین را تعمیر اساسی کرده ایم.

وی ادامه داد: همه دوستان در مجموعه مدیریت شهری در شورای اسلامی شهر و شهرداری داریم تلاش می کنیم تا هم موضوعات معوق و هم اقدامات اساسی در شهر انجام شود اما این کارها بدون مشارکت جدی شما مردم عزیز دست نیافتنی است زیرا  شهرهای آباد یافتنی نیستند بلکه ساختنی هستند. 

دکتر یوسفیان گفت: امروز اگر جایی آباد می شود دلیلش مشارکت مردم بزرگوار است چون یادمان رفته قدیم مادر بزرگ ها هر روز درب خانه ها را آب و جارو می کردند اما امروز همه معطل می مانیم تا حتما پاکبان زحمتکش بیاید.

به گفته وی، انجام همه وظایف توسط شهرداری بدون مشارکت مردم بسیار دشوار است بطوری که هم اینک خرید هر باکس زباله 100 عدد بیش از سه میلیارد تومان برای شهرداری هزینه دارد.

وی افزود: امروز در مجموعه مدیریت شهر، شورای اسلامی شهر، نماینده محترم، دستگاه قضایی، امام جمعه محترم ،  فرماندار و ... فضای وحدت و همدلی در جای جای  مدیریت شهرستان و استان  به برکت دولت خدمتگزار  و رهنمودهای مقام معظم رهبری حاکم است و کارها در حال انجام می باشد و از مردم عزیز می خواهیم همانگونه که دفاع  مقدس را با جیب خودتان اداره کردید امروز نیز خدمتگزاران خود را یاری کنید  تا شهری آباد بسازیم تا تیری در چشم دشمنان نظام باشد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0